چرا نبايد چك كردن گوشي اولين كاري باشد كه صبح ها انجام ميدهيد؟!

 • ۰۶ آبان ۱۴۰۰

 • تعداد نظرات: 91

 • تعداد بازدید: 58

 • مدیر سایت

 • چرا چک کردن گوشی نبايد اولین کاری باشد که صبح‌ها انجام می‌دهید؟

  وقتی از خواب بیدار می شوید نخستین کاری که می کنید چک کردن نوتیفیکیشن های گوشی است 

  وقتی از خواب بیدار می شوید نخستین کاری که می کنید چک کردن نوتیفیکیشن های گوشی است تا مبادا از تحولات جدیدی که رخ داده‌اند بی‌خبر بمانید.اما به گفته “تریستان هریس”، طراح سابق اخلاق‌گرای گوگل، نگاه کردن گوشی بلافاصله بعد از بیرون آمدن از تختخواب می‌تواند روز شما را تا اخر خراب کند.

  هریس در سه سال گذشته در مورد تاثیرهای سوء تکنولوژی بر ذهن ما تحقیقاتی انجام داده است.
  او طراحان تکنولوژی را با جادوگران مقایسه می‌کند و می‌گوید این افراد به دنبال نقاط کور، آسیب‌پذیری ها و محدودیت‌های درک مردم می‌گردند!بنابراین می توانند بر کارهایی که مردم انجام می‌دهند تاثیر بگذارند، بدون اینکه حتی آنها بفهمند چه بلایی سرشان می‌آید.

  چرا نباید چک کردن گوشی اولین کاری باشد که صبح ها انجام می‌دهید؟

  او در مورد اینکه چرا نباید چک کردن گوشی اولین کاری باشد که صبح ها انجام می‌دهید می‌گوید:”وقتی صبح ها از خواب بیدار می شویم و گوشی خود را برای دیدن لیست نوتیفیکیشن ها روشن می‌کنیم شما با تجربه بیدار شدن از خواب و احاطه شدن با منویی از چیزهایی که دیروز اتفاق افتاده‌اند و در جریان آنها قرار نگرفته‌اید گرفتار می‌شوید.”

  دریافت مداوم نوتیفیکیشن ها میزان استرس را بالا می‌برند

  تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که دریافت مداوم نوتیفیکیشن ها میزان استرس را بالا می‌برند.برای مثال در تحقیقی که بر روی ۲۰۰۰ کارگر انجام شد مشخص شد نوتیفیکیشن های ایمیل با احساس بیشتر اضطراب ارتباط مستقیم دارند.یک راهب بودایی به نام Thich Nhat Hanh اشاره می‌کند وقتی احساس استرس می‌کنیم، یا در حال نشخوار گذشته‌ایم یا نگران آینده‌ایم.این دقیقا همان اتفاقی است که با نگاه کردن به نوتیفیکیشن های گوشی می‌افتد و به جای لذت بردن از صبح مجبور می‌شوید به همه کارهایی فکر کنید که می‌خواهید انجام دهید یا اتفاقاتی که دیروز افتاده است.

  به جای چک کردن گوشی باید بیشتر سعی کنید کارهایی را انجام دهید که با نیازهای واقعی شما مطابقت دارند.

  هریس پیشنهاد می‌کند به جای چک کردن گوشی باید بیشتر سعی کنید کارهایی را انجام دهید که با نیازهای واقعی شما مطابقت دارند.برای من خوردن یک فنجان چای بدون فکر کردن به موضوع خاصی بهترین حالت ممکن است. يا حتي انجام دادن يك نرمش كوتاه صبحگاهي همراه با گوش دادن به موسيقي پر انرژياگر چه این روزها هیچ‌کس گوشش بدهکار نیست، اما ایمیل‌ها و پیام‌ها می‌توانند منتظر بمانند.

  دسته‌ بندی‌ ها :

  چرا نبايد چك كردن گوشي اولين كاري باشد كه صبح ها انجام ميدهيد؟!

  چرا چک کردن گوشی نبايد اولین کاری باشد که صبح‌ها انجام می‌دهید؟ وقتی از خواب بیدار می شوید نخستین کاری که می کنید چک کردن نوتیفیکیشن های گوشی است  وقتی از خواب بیدار می شوید نخستین کاری که می کنید چک کردن نوتیفیکیشن های گوشی است تا مبادا از تحولات […]

  2 بررسی برای چرا نبايد چك كردن گوشي اولين كاري باشد كه صبح ها انجام ميدهيد؟!

  1. امین

   بسیار عالی

  2. Abasi

   چه مقاله مفید و کاربردی دمتون گرم

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان