چگونه استرس می‌تواند برای ما مفید باشد؟

 • ۲۷ آبان ۱۴۰۰

 • تعداد نظرات: 92

 • تعداد بازدید: 77

 • مدیر سایت

 • چگونه استرس می‌تواند برای ما مفید باشد؟

  عرق کردن کف دست در حین انجام مصاحبه‌ی کاری، افزایش ضربان قلب قبل از ورود به مکانی خاص و دردهای شکم قبل از امتحانات نهایی، همگی از علائم استرس داشتن هستند و اغلب افراد آن‌ها را در زندگی خود تجربه کرده‌اند.

  روانشناسان دانشگاه راچستر دریافته‌اند که برخی از دانشجویان از استرس به عنوان تقویت کننده‌ی عملکرد خود استفاده می‌کنند و با وجود استرس کمتر اضطراب دارند و سلامتی بهتری خواهند داشت.عرق کردن کف دست در حین انجام مصاحبه‌ی کاری، افزایش ضربان قلب قبل از ورود به مکانی خاص و دردهای شکم قبل از امتحانات نهایی، همگی از علائم استرس داشتن هستند و اغلب افراد آن‌ها را در زندگی خود تجربه کرده‌اند.

   

  محققین دانشگاه روچستر تحقیقات جدیدی در زمینه‌ی استرس انجام داده‌اند. آن‌ها در این مطالعه از بزرگسالان و جوانان داوطلب خواستند تا به جای مانع حساب کردن استرس، از آن به‌عنوان ابزار استفاده کنند.

  محققین دانشگاه روچستر تحقیقات جدیدی در زمینه‌ی استرس انجام داده‌اند. آن‌ها در این مطالعه از بزرگسالان و جوانان داوطلب خواستند تا به جای مانع حساب کردن استرس، از آن به‌عنوان ابزار استفاده کنند. آن‌ها دریافتند که در این شرایط استرس می‌تواند کاهش اضطراب را در پی داشته باشد و به آن‌ها کمک کند تا در امتحانات خود نتایج بهتری کسب کنند. داوطلبین این مطالعه با داشتن استرس توانسته‌اند به طور کل از سلامت روان بهتری برخوردار شوند.

  معمولاً این تصور وجود دارد که استرس چیزی مخرب است و باید در هر صورت از آن اجتناب کرد، ولی این گزاره در برخی موارد می‌تواند اشتباه باشد، زیرا واقعیت این است که استرس چیزی عادی است و از خصوصیات زندگی مدرن است. به‌عنوان مثال، شخصی که برای بار اول در شرایط استخدام و مصاحبه‌ی کاری قرار می‌گیرد باید استرس داشته باشد.

  واکنش‌هایی مانند عرق کردن کف دست و تندتر شدن ضربان قلب کاملاً برای این شخص عادی هستند و در حقیقت کمک می‌کنند اکسیژن به مغز برسد.

  واکنش‌هایی مانند عرق کردن کف دست و تندتر شدن ضربان قلب کاملاً برای این شخص عادی هستند و در حقیقت کمک می‌کنند اکسیژن به مغز برسد و باعث آزاد شدن هورمون‌های خاصی می‌شود که تخلیه‌ی انرژی را در پی دارند. به هر صورت برای زندگی در دنیای مدرن امروزی نمی‌توان از استرس اجتناب کرد و بهتر است راه استفاده از مزایای آن‌را کشف کرد.

  استرس را می‌توان به سادگی پاسخ بدن به هر تقاضای خوب یا بد دانست. هیجان یا اضطراب نیز حالت‌های استرسی هستند. والدین دانش‌آموزان و دانشجویان باید بدانند که استرس داشتن فرزند کاملاً عادی است و می‌توان از آن در جهت رشد فرزندان استفاده کرد. برای این کار باید حمایت کافی از فرزند صورت گیرد. در واقع هیچ کس بدون تجربه‌ی شرایط پُراسترس پیشرفت نکرده است. برای اینکه یک نوجوان یا جوان بتواند رشد کند، آموزش ببیند و موفق شود، باید با کارهای متفاوتی سنجیده شود.

  تيم مشاوره خورشيد   |  اينستاگرام : @khorshid_psy
  دسته‌ بندی‌ ها :

  چگونه استرس می‌تواند برای ما مفید باشد؟

  چگونه استرس می‌تواند برای ما مفید باشد؟ عرق کردن کف دست در حین انجام مصاحبه‌ی کاری، افزایش ضربان قلب قبل از ورود به مکانی خاص و دردهای شکم قبل از امتحانات نهایی، همگی از علائم استرس داشتن هستند و اغلب افراد آن‌ها را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. روانشناسان دانشگاه […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان