نگراني هايتان را تبديل به فاجعه نكنيد …!

 • ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

 • تعداد نظرات: 91

 • تعداد بازدید: 61

 • مدیر سایت

 • نگرانی هایتان را تبدیل به فاجعه نکنید

  آیا میدانستيد بسیاری از نگرانی هایتان پیش بینی هایی هستند که به هیچ وجه با واقعیت انطباق ندارند؟ پس لطفا نگراني هايتان را به فاجعه تبديل نكنيد

  در ادامه اين مقاله همراه ما باشيد تا به شما بگوييم با چه راهکارهایی می توانيد پیش بینی هایتان را از چشم انداز واقع بینانه تری ببینید

   زنجیره نگرانی هایتان را قطع کنید

  يكي از راه هاي اينكه نگراني هايتان تبديل به فاجعه نشوند اين است كه زنجیره نگرانی هایتان را قطع کنید؛  هیچ وقت نمی توانم نمره قبولی بگیرم و واحد های درسی ام را بگذرانم حتما مشروط می شوم و هیچ وقت فارغ التحصیل نخواهم شد. این نمونه ای از زنجیره وقایع منفی است.به نظر می رسد زنجیره وقایع منفی باعث می شود که آنچه در حال حاضر نگرانش هستید، این قدر ناخوشایند و وحشتناک تلقی گردد.

  اما واقعيت چيست ؟

  واقعیت این است که هیچ یک از زنجیره وقایع منفی که پیش بینی میکنید به وقوع نمی پیوندد. در واقع تنها چیزی که اتفاق افتاده این است که در آن لحظه شرایط دشوار تر به نظر رسیده.

  احتمالات واقعی را مد نظر قرار دهید

  براي اينكه نگراني هايتان را به فاجعه تبديل نكنيد و مسائل را از چشم‌انداز واقعي تري مشاهده كنيد ، از خودتان بپرسید احتمال وقوع هر یک از وقایعی که من را نگران کرده چقدر است؟

  واقعیت این است که ما اغلب چنین فکر می کنیم: چون احتمال وقوع این حادثه وجود دارد پس حتما اتفاق می افتد. در حالی که احتمال به وقوع پیوستن آن بسیار ضعیف است.

  ازخطای لغزشی(لغزش اندیشی) دست بردارید.

  براي اينكه نگراني هاي شما به فاجعه تبديل نشوند و با چشم انداز واقعي تري به مسائل نگاه كنيد به اين فكر كنيد كه وقتی کنترل شرایط فعلی از دستمان خارج شود، اغلب نگران می شویم که مبادا حادثه بدی اتفاق بیفتد. آیا شما نگران چیزی هستید که یک خطای لغزشی است؟ آیا شما صرفا نگران مشکل کوچکی هستید که برای آن جار و جنجال راه انداخته اید؟

   فکر کنید چطور می توانید با تنیجه ناخوشایند واقعی کنار بیایید

  افراد نگران توانایی خود را در مقابله با وقایع منفی غیر منتظره و پیش بینی ناپذیر، بسیار پایین برآورد میکنند. از خود سوال کنید:اگر دوستم چنین مشکلی داشت چه توصیه ای به او می کردم؟ خودتان نیز به همان توصیه عمل کنید قطعا با اين تكنيك احتمال اينكه نگراني شما به فاجعه تبديل شود بسيار پايين مي آيد .

  تا دير نشده براي خودت اقدام كن
  منتظر تماس شما هستيم 🌱 09137533407 – 03136257436

  تيم مشاوره خورشيد – اينستاگرام : @khorshid_psy

   

  دسته‌ بندی‌ ها :

  نگراني هايتان را تبديل به فاجعه نكنيد …!

  نگرانی هایتان را تبدیل به فاجعه نکنید آیا میدانستيد بسیاری از نگرانی هایتان پیش بینی هایی هستند که به هیچ وجه با واقعیت انطباق ندارند؟ پس لطفا نگراني هايتان را به فاجعه تبديل نكنيد در ادامه اين مقاله همراه ما باشيد تا به شما بگوييم با چه راهکارهایی می توانيد […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان