علل خشم در نوجوانان

 • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تعداد نظرات: 92

 • تعداد بازدید: 73

 • مدیر سایت

 • علل خشم در نوجوانان

  خشم هیجانی کاملا طبیعی است که پیام آن برای ما «ناکامی» است؛ یعنی ما به نوعی نتوانسته‌ایم به موفقیت دست یابیم. گاهی خشم در ما انرژی به وجود می‌آورد تا در جهت کامیابی و دستیابی به آنچه می‌خواهیم، اقدامی کنیم. اما بهتر است علل پرخاشگري و خشم در نوجوانان را بدانيم …

  آغاز دوران بلوغ عاملي مستقيم در بروز خشم در نوجوانان :

  مهمترین عامل خشم بنظر می‌رسد آغاز دوره بلوغ و فعل و انفعالات روحی و جسمی باشد . در نقش پدر يا مادر بهتر است اين نكته را بدانيد كه اغاز دوران بلوغ يكي از علل بروز خشم در نوجوانان و پرخاشگري آنها مي باشد .

  افراط و تفريط والدين

  افراط و تفریط هایی که والدین در برخورد ها دارند گاهی محبت بیش از اندازه و گاهی سخت گیری بیش از حد باعث بروز خشم و پرخاشگري در نوجوانان ميشود . بهتر است در رفتارمان بعنوان والدين تعادل و ميانه روي را رعايت كنيم تا از اين طريق شرايط ثابتي را براي نوجوانانمان فراهم كنيم .

  دخالت و نظارت مستقيم والدين

  يكي از علل پرخاشگري در نوجوانان ، نظارت مستقیم در امور شخصی آنهاست. سعی کنیم نظارت ها و تذکرات غیرمستقیم باشد تا باعث بروز خشم و پرخاشگري در نوجوانان نشود زيرا نوجوانان در اين سن نسبت به انتقادات حساس هستند .

  عدم اموزش لازم به نوجوانان

  نوجوانان معمولا یا در گذشته سیر می کنند و حسرت آن را می خورند و یا ترس از آینده دارند که نتیجه اش اضطراب است که حاصلش یاس و ناامیدی است به صورت داد و فریاد اطرافیان را متوجه موضوع می کنند . پس يكي از علل پرخاشگري در نوجوانان عدم اموزش مهارت هاي حل مسئله به آنهاست كه با كمك يك مشاور مجرب اين مسئله به راحتي قابل پيگيري است .

  مقایسه آنها با همسالان خود

  در بسياري از موارد والدين سهوا فرزندان خودشان را با همسالان آنها مثل فاميل يا اشنايان مقايسه ميكنند كه اين كار اثار مخربي دارد . از جمله پرخاشگري .و ابراز خشم در نوجوانان . والدين بهتر است نسبت به اين مسئله اگاه باشند كه مقايسه نوجوانشان با ديگران آثار بدي را به همراه دارد …

  اختلافات والدين

  يكي از علل پرخاشگري در نوجوانان ، تنش هاي ميان والدين و فضاي نا آرام منزل مي باش . بهتر است ايم نكته را بدانيم كه بچه ها مي بينند ، نمي شنوند !!!
  با وجود اختلاف و تنش در منزل بین والدین که هم الگو قرار می گیرند و هم نحوه حل مشکل را یاد نمی گیرند يكي از دلايل خشم و پرخاشگري انها مي باشد .

  تيم مشاوره خورشيد
  اينستاگرام : khorshid_psy

  جهت دريافت نوبت حضوري و غير حضوري ميتوانيد با ما تماس بگيريد
  ۰۹۱۳۷۵۳۳۴۰۷ – ۰۳۱۳۶۲۵۷۴۳۶
  يا از طريق لينك زير، درخواست خود را بصورت انلاين ثبت كنيد تا همكاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمايند .
  درخواست نوبت بصورت انلاين

  دسته‌ بندی‌ ها :

  علل خشم در نوجوانان

  علل خشم در نوجوانان خشم هیجانی کاملا طبیعی است که پیام آن برای ما «ناکامی» است؛ یعنی ما به نوعی نتوانسته‌ایم به موفقیت دست یابیم. گاهی خشم در ما انرژی به وجود می‌آورد تا در جهت کامیابی و دستیابی به آنچه می‌خواهیم، اقدامی کنیم. اما بهتر است علل پرخاشگري و […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان