19 راز زندگي كه شما آنها را نمي دانيد …

 • ۲۱ تیر ۱۴۰۱

 • تعداد نظرات: 91

 • تعداد بازدید: 60

 • مدیر سایت

 • 19 راز زندگي كه شما آنها را نمي دانيد …

  با بالا رفتن سن ، کدام یک از دیدگاه های شما درباره زندگی تغییر کردند؟ ما در این مقاله تعدادی از این تغییرات را یادآور شده ایم و از آنها تحت عنوان رازهای زندگی یاد کرده ایم
  با ما همراه باشید

  ۱. در دنياي امروز به ندرت ميتوان كامل بود

  «فکر می‌کردم هر کاری که من انجام میدم باید بی‌عیب و نقص باشه! در صورتی که بیشتر اوقات خوب بودن به اندازه‌ی کافی کفایت می‌کنه.  اولین راز زندگی اينه كه تو دنیای واقعی به ندرت میشه کامل و بی‌عیب و نقص بود.»

  ۲. مردم بيشتر از اينكه درباره ما فكر كنند درباره خودشان فكر ميكنند

  «من در جوانی زمان زیادی از وقتم صرف این نگرانی میشد که دیگران درباره‌ی من چه فکری میکنن، در حالی که در واقعیت بیشتر مردم فقط درباره‌ی خودشون فکر میکنن و این دومین راز زندگی است .»

  ۳. انجام دادن هركاري تا حد زيادي به ميزان شايستگي ها و توانمندي ها ربط داره

  «اگه من کاری رو مثل آب خوردن انجام میدم معنیش این نیست که انجامش برای دیگران هم آسونه و اگه کسی میتونه کاری رو انجام بده معنیش این نیست که منم میتونم. من تو دهه‌ی ۴۰ سالگیم تونستم این راز زندگی رو به طور کامل درک کنم.»

  ۴. ديگران رو كمتر قضاوت ميكني

  «من با بالا رفتن سنم دیگه کمتر دیگران رو قضاوت کردم. »

  ۵. بزرگ شدن با پير شدن متفاوته

  «آدما فقط واسه‌ی پیر شدن بزرگ نمیشن و وقتي شما متوجه اين راز زندگی بشيد ، خيلي از كارها رو انجام نميديد و خيلي از كارها رو حتما انجام ميديد.»

  ۶. معيارهاي شما به مرور زمان تغيير ميكنند

  «چیزی که من در یک شریک زندگی به دنبالش هستم الان دیگه از اهمیت خیلی کمتری برخورداره. چیزی که الان به نظرم اهمیت داره شخصیته و هركس اين راز زندگی رو بفهمه ، به سراغ خيلي از انتخاب ها نميره .
  قبلاً فکر می‌کردم ظاهر مهمترین ملاک هست. من دخترای بدجنسی رو تحمل می‌کردم که با من بد رفتار می‌کردن فقط به این خاطر که شبیه مانکن‌ها بودن. در درازمدت این رفتار‌ها به شدت رو اعتمادبه‌نفس و عزت نفس من اثر بد گذاشت.»

  ۷. يكي از راز های زندگی اينه كه زمان خيلي زود ميگذره

  «زمان خیلی زود می‌گذره. از ۱ تا ۱۷ سالگی حس میکنی زمان متوقف شده، از ۱۸ تا ۲۰ سالگی مثل یک ماه و از ۲۰ تا ۳۰ سالگی هم مثل یک هفته برات می‌گذره.»

  ۸. شادي به معناي شاد بودن و راضي بودن خودته ، نه ديگران !

  «شادی رو فقط وقتی میتونی حس کنی که کارایی که انجام میدی خودت رو شاد کنه، نه اینکه دیگران رو تحت تاثیر قرار بدی. وقتي اين راز زندگی رو فهميدم بيشتر كارهايي كه انجام ميدم به خاطر خودمه نه اينكه ديگران از من راضي باشن و برام دست بزنن !!»

  ۹. تفكر ديگران درباره شما اصلا اهميتي نداره

  «معمولاً اهمیتی نداره غریبه‌ها در موردت چی فکر می‌کنن، مگه اینکه تو یه مصاحبه‌ی شغلی باشی یا تو یه موقعیت خیلی جدی.
  در غیر اینصورت واقعاً اهمیتی نداره، چون ممکنه اون غریبه رو دیگه نبینی. هر چی دوست داری بپوش، خواستی خودتو مسخره کن و هر کاری که خوشحالت میکنه انجام بده این راز زندگی هست .»

  ۱۰. موفقيت به معني خاص بودن نيست

  «مجبور نیستی خاص باشی. وقتی بچه‌ای نرمال بودن یا یه ذره بالاتر از اون هم خوبه، معنیش شکست نیست. زندگی همینه.»

  ۱۱. قوي بودن هميشه به معناي جنگيدن نيست

  «برای قوی بودن مجبور نیستی به تنهایی بجنگی. خیلی طول کشید تا بفهمم قوی‌ترین کاری که می‌تونستم انجام بدم قبولِ این بوده که به کمک نیاز داشتم. باید دور خودم آدمایی رو جمع می‌کردم که حامی و پشتیبانم باشن، نه اینکه اونا رو از خودم برونم و اين يكي ديگه از رازهای زندگی بود .»

  ۱۲. پول همه چيز نيست !!!

  «وقتی جوون بودم فکر می‌کردم تمامی چیزی که برای موفق بودن بهش نیاز دارم پوله، اما همه چیز پیرامون زندگی من به نظر با پول مسدود شده. چیزی که حالا بهش نیاز دارم ساعت‌های بیشتر در روز، روز‌های بیشتر در هفته و ماه‌های بیشتر در ساله.»

  ۱۳. هيچكس از چيزي مطمئن نيست …

  «تو مراحل مختلف زندگی، هیچکس واقعاً نمی‌دونه کاری که میکنه درسته یا نه.»

  ۱۴. گاهي والدين درست مي گويند

  «گاهی‌اوقات واقعاً حق با والدینه.»

  ۱۵. وقت و انرژي خودت رو صرف اثبات كردن مسائل نكن!

  « من قبلاً چقدر انرژی صرف می‌کردم تا اشتباهات دیگران رو بهشون اثبات کنم تا بتونم بگم: منو نگاه کن، دیدی حق با من بود! بعداً به این نتیجه رسیدم که واقعاً مهم نیست کی درست میگه کی غلط، راز زندگي همينه ، باید مسائل کوچیک و پیش‌پاافتاده‌ی گذشته رو فراموش کرد و فقط سعی کرد در زمان حال شاد بود.»

  ۱۶. شلوغ بودن به معناي تنها نبودن نيست

  «تنهایی با شلوغ کردنِ دور و برت از آدما از بین نمیره. تنهایی وقتی تموم میشه که دیگران تو رو دقیقاً همون‌طور که هستی ببینن.»

  ۱۷. از تنهايي لذت ببر

  «تنهایی به معنای حس تنها موندن نیست! من بودن در جمع رو دوست دارم، اما از تنهایی هم خیلی لذت میبرم»

  ۱۸. سهمت از زندگي رو بپذير

  «مشکلات دنیا فقط رو شونه‌های من یه نفر نیست. من می‌تونم در حد توان خودم کارهام رو پیش ببرم تا در نهایت به جایی که می‌خوام برسم.»

  ۱۹. اي كاش وقتي جوون تر بودم انجامش ميدادم … !

  «هیچ‌وقت نگو: وقتی سنم بالاتر رفت فلان کارو میکنم، مثلاً وقتی بزرگتر شدم یادم می‌گیرم فلان کارو کنم، وقتی سنم بالاتر رفت سفر میکنم، چند سال دیگه فلان چیزو میخرم. همین حالا هر کاری که دوست داری انجام بده. صبر نکن وگرنه به جایی میرسی که میگی:
  ایکاش وقتی جوونتر بودم فلان کارو میکردم.»

  تو فقط قدم اول رو بردار
  ما توي اين مسير كنارت هستيم
  باهامون تماس بگير ۰۹۱۳۷۵۳۳۴۰۷ – ۰۳۱۳۶۲۵۷۴۳۶
  ميتوني از طريق لينك روبرو هم درخواست مشاوره بدي . ما در سريع ترين زمان ممكن باهات تماس ميگيريم . https://www.khorshid-psychology.ir/%d8%af%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87/

  اينستاگراممون رو هم فالو كن تا از اخبار خورشيدي جا نموني:) khorshid_psy

  دسته‌ بندی‌ ها :

  19 راز زندگي كه شما آنها را نمي دانيد …

  19 راز زندگي كه شما آنها را نمي دانيد … با بالا رفتن سن ، کدام یک از دیدگاه های شما درباره زندگی تغییر کردند؟ ما در این مقاله تعدادی از این تغییرات را یادآور شده ایم و از آنها تحت عنوان رازهای زندگی یاد کرده ایم با ما همراه […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان