منتقد درونت رو بشناس …!

 • ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

 • تعداد نظرات: 91

 • تعداد بازدید: 61

 • مدیر سایت

 • منتقد درونت رو بشناس …!

  اينكه ما نوع منتقد درونمان را بشناسيم به ما كمك خواهد كرد در مواقع فشار و استرس برخورد مناسبي با واقعيت داشته باشيم . در ادامه اين مقاله همراه ما باشيد تا هفت نوع منتقد درون را بشناسيم و آنها را بررسي كنيم …

  منتقد کمال گرا

  این تیپ منتقد درون هرگز شما را تایید نمیکند و همه چیز را به حدی دست بالا میگیرد که عملا رسیدن به آنها خارج از تصور است، به عقیده منتقد کمال گرای درون، اگر هر کاری را کامل و بی نقص انجام ندهیم خطر طرد شدنمان وجود دارد

  کنترل گر درون

  خیلی مهم است حواسمان به این تیپ انتقادگر باشد،چون صدای به شدت تند و خشن و ملامت گری دارد که دائما روی انگیزه های ناگهانی متمرکز است و سعی می کند کنترلشان کند.این کنترل گر تمام تلاشش را می کند تا شرمگینمان کند تا همیشه عنوان آدم خوب را یدک بکشیم،او می خواهد از ما دربرابر خودمان محافظت کند!

  بیگاری کش

  این تیپ منتقد درون هم عزمش را جزم کرده است تا از ما بیگاری بکشد.تمام هم و غم و هدفش موفقیت به هر قیمتی است.اگر کار را کمی شل بگیریم یا بخواهیم خستگی در کنیم صدای این منتقد در می آید، روانشناسی های زرد موفقیت و انگیزشی که دراکثرمواقع پشتوانه علمی ندارند این متتقد را تقویت و باعث آسیب زدن می شوند.

  منتقد ترساننده و منصرف کننده

  این منتقد درون قدرت ریسک کردن را از ما می گیرید،دست به هرکاری میزند تا اعتماد به نفستان را برهم بزند و شما را درناحیه ی امن حفظ کند.افراد دارای عزت نفس و اعتماد به نفس پایین بیشتر درگیر این نوع منتقد درون می شوند .

  منتقد نابودگر

  نابودگر درون به ما این حس را متتفل می کند که عیب و ایرادی داریم و به ما میگوید اهمیتی ندارد چه کاری انجام میدهید چون از بیخ و بن مشکل دارد.
  این تیپ منتقد افرادی که در نخستین سال های زندگی با آسیب روحی و روانی،محرومیت یا هرنوع بدرفتاریی رو به رو شده اند بیشتر شکل می گیرد .

  منتقد سرکوفت زن

  کار این يكي نبش قبر گذشته است و تمام تلاشش را میکند عذاب وجدان درونتان بسیار بالا رود و با اشتباهات گذشته آینده شما را نیز خراب کند.

  سازش کار و حزب باد

  این منتقدگر قدرت اظهار وجود را از ما میگیرد و تمام خواسته های خود را به دلیل راضی نگه داشتن دیگران سرکوب می کند.عزت نفس و اعتماد به نفس پایین در تقویت این منتقد گر درون نقش مهمی ایفا میکند .

  شاید با عقل جور درنیاید اما هرکدام از این منتقدها سعی میکنند به نوبه خود،ما را پیشاپیش از هرگونه تهدید عاطفی و روانشناختی محافظت کنند.یادمان باشد که تلاش برای «مهربانی با خود» به تمرین و ممارست نیاز دارد و فرآیندی طولانی مدت است که یک شبه حاصل نمیشود همچنين فراموشتان نشود كه در اين مسير كمك گرفتن از يك مشاور متخصص ميتواند به شما بسيار كمك كند .

  تيم مشاوره خورشيد
  اينستاگرام : khorshid_psy

  جهت دريافت نوبت حضوري و غير حضوري ميتوانيد با ما تماس بگيريد
  ۰۹۱۳۷۵۳۳۴۰۷ – ۰۳۱۳۶۲۵۷۴۳۶
  يا از طريق لينك زير، درخواست خود را بصورت انلاين ثبت كنيد تا همكاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمايند .
  درخواست نوبت بصورت انلاين

  دسته‌ بندی‌ ها :

  منتقد درونت رو بشناس …!

  منتقد درونت رو بشناس …! اينكه ما نوع منتقد درونمان را بشناسيم به ما كمك خواهد كرد در مواقع فشار و استرس برخورد مناسبي با واقعيت داشته باشيم . در ادامه اين مقاله همراه ما باشيد تا هفت نوع منتقد درون را بشناسيم و آنها را بررسي كنيم … منتقد […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان