زیستن در میانه بحران

 • ۰۴ دی ۱۴۰۱

 • تعداد نظرات: 92

 • تعداد بازدید: 75

 • مدیر سایت

 • زیستن در میانه بحران

  ما در زمانه بحران قرارگرفته‌ایم در بحران زندگی میکنیم و بحران، جایی است که در آن زندگی روزمرّه به دلایل درون‌روانی یا بیرونی مختل می‌شود.

  در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بررسی کنیم که چگونه میتوانیم در شرایط کنونی با اضطراب ها ، اندوه ها و احساسات ناخوشایندمان برخورد کنیم ..؟

  احساسات این روزهایمان ؛

  سردرگمی، درماندگی، احساس گناه، خشم، احساسِ مسئولیت، نوسان میان امید و ناامیدی، ترس، مختل‌شدنِ فعالیت‌های روزمرّه، رفت و برگشت میان خوش‌بینی و بدبینی، بُهت، نفرت، کینه، میل به انتقام، شرم، احساس‌غرور، درگیریِ ذهنی وسواس‌گونه، علائم جسمانی ناخوشایند، پرخوری عصبی، اضطرابِ ناگهانی و … . این‌ها بعضی از تجربیات احتمالی ما در این روزها هستند همه این ها میگویند که ما درحال زیستن در میانه یک بحران هستیم .

  فعال شدن گسل های روانی قدیمی

  اضطراب، تنش و خشم این روزها علاوه بر حال بد و سردرگمی‌ای ‌که خودشان در پی دارند، گسل‌های قدیمی روان بسیاری از ما را هم فعال می‌کنند. ما دوباره در زمانه بحران قرارگرفته‌ایم و بحران، جایی است که در آن زندگی روزمرّه به دلایل درون‌روانی یا بیرونی مختل می‌شود.

  رسالتی برای پیگیری کردن

  بعضی از ما هم برخلاف همه این‌ها یا شاید در کنار همه‌ این‌ها که گفتم، حال بهتری را تجربه می‌کنیم. حالا کاری برای انجام‌دادن و رسالتی برای پیگیری کردن داریم. زندگی از روزمرگی ملال‌آور و استیصال هرروزه‌اش خارج شده است و اکنون می‌توانیم به جای درماندگی و بی‌عملی، کاری بکنیم. این یعنی زندگی ما از حالت بحرانی کمی فاصله گرفته است .

  اولین قدم پذیرش است

  اولین کاری که در مواجهه با این احساسات باید بکنیم، پذیرشِ آن‌ها است.
  اگر حالمان بد است باید بدانیم خیلی وقت‌ها حال بد، محصول واقعیتی بحران‌زده، در حال گذار و پرتنش است و در این شرایط، طبیعی است که حال خوبی نداشته باشیم.
  ما در جایی ایستاده‌ایم که با اتفاقاتِ غیرقابل‌باور و پرسش‌های بی‌پاسخی روبرو هستیم. بسیاری از ما نه می‌توانیم اتفاقاتِ پیرامونمان را هضم کنیم، نه می‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم . ما در میانه خشونت و عدم‌قطعیت و امید قرار گرفته‌ایم.

  احساس شرم نداشته باشید

  اگر هم احساس بهتری داریم و احساس زنده‌بودن یا معناداری می‌کنیم، شرم نداشته باشیم. بعد از آن همه درماندگی و بی‌عملی و فرورفتن در روزها و ماه‌های قبل، طبیعی است که با فعال بودن و مسئولیت‌پذیری  حال بهتری را تجربه‌ کنیم.

  نهایتا

  مختصر اینکه بپذیریم زیستن در میانه بحران، آن هم چنین بحران و شکافی، احساساتی متناقض امّا متناسب را در ما دامن می‌زنند.

  تيم مشاوره خورشيد
  اينستاگرام : khorshid_psy

  جهت دريافت نوبت حضوري و غير حضوري ميتوانيد با ما تماس بگيريد
  ۰۹۱۳۷۵۳۳۴۰۷ – ۰۳۱۳۶۲۵۷۴۳۶
  يا از طريق لينك زير، درخواست خود را بصورت انلاين ثبت كنيد تا همكاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمايند .
  درخواست نوبت بصورت انلاين

  دسته‌ بندی‌ ها :

  زیستن در میانه بحران

  زیستن در میانه بحران ما در زمانه بحران قرارگرفته‌ایم در بحران زندگی میکنیم و بحران، جایی است که در آن زندگی روزمرّه به دلایل درون‌روانی یا بیرونی مختل می‌شود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بررسی کنیم که چگونه میتوانیم در شرایط کنونی با اضطراب ها ، اندوه […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان