چگونه به دیگران اجازه بی احترامی ندهیم؟

 • ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

 • تعداد نظرات: 92

 • تعداد بازدید: 189

 • مدیر سایت

 • چگونه به دیگران اجازه بی احترامی ندهیم؟

  شما نمی توانید رفتار و شخصیت دیگران را کنترل کنید اما تا حدی می توانید تعیین کننده برخورد آنها باشید و اجازه ندهید از شما سوء استفاده کنند  و به شما بي احترامي كنند .

  گام اول براي مقابله با بي‌احترامي

  در ابتدا براي جلوگيري از بي احترامي ديگران به شما ، لازم است که وضعیت را بررسی کنید که آیا منظور طرف مقابل شما بودید؟ یا اینکه شما برداشت اشتباه کرده اید؟ سپس کمی مکث کنید و به پاسخی که می خواهید بدهید به خوبی فکر کنید. بهتراست در ابتدا با او و بطور مستقیم صحبت کنید که آیا منظور تو من بودم؟ میتوانید در مرحله بعدی با محبت و با وقار برخورد کنید تا او را از رفتار نامناسب خود شرمنده کنید.

  كساني كه در حالت كلي نسبت به ديگران بي احترامند

  اما اگر به طور کلی در اطراف شما کسانی هستند که الگوی بی ادبی و بی احترامی به ديگران جزو لاینفک رفتار ایشان است بهتر است خط قرمزهای خود رابه آنان گوشزد کنید و حد و مرزی برای خود و ایشان قائل شوید تا از حد خود فراتر نروند. اگر آنها کار خود را دوباره تکرار کردند بهتر است که روابط خود را با آنها ادامه ندهید.

  نقش ما در بي احترامي نسبت به خودمان چيست؟

  در ادامه بحث اينكه چگونه به ديگران اجازه بي احترامي ندهخيم ، لازم است بگوييم  ؛ زمانی که در یک جهان قرار داری باید حواستان باشد که دیگران با شما چگونه برخورد می کنند و از چه روش های استفاده کنید تا دیگران به شما بی احترامی نکنند شما نمی توانید رفتار و شخصیت دیگران را کنترل کنید اما تا حدی می توانید تعیین کننده برخورد آنها باشید و اجازه ندهید از شما سوء استفاده کنند. در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد تا راه هاي مقابله با بي احترامي را به شما آموزش دهيم ..

  قاطعيت داشته باشيد

  چگونه به ديگران اجازه بي احترامي ندهيم ؟ در رفتار خود قاطعیت داشته باشید زمانی که شما با جدیت برخورد می‌کنید و شخصیت خود محافظت می کنید تا مورد توهین  و بي احترامي قرار نگیرید. البته این رفتار نشانه دعوای خشونت نیست بلکه رفتاری است که شما برای دفاع از حقوق خود به کار می گیرید.

  ماهرانه رفتار كنيد

  در رفتار خود مهارت داشته باشید مهارت ارتباط خود را بالا ببرید. افرادی که در شخصیت خود احساس ضعف می کند و مهارت ارتباطی و اجتماعی ضعیفی دارند و به راحتی مورد توهین و سوء استفاده قرار می گیرند زیرا از خود در مقابل بسیاری از رفتارها دفاع نمی کنند.

  شما به ديگران اجازه ميدهيد

  به هیچ وجه اجازه ندهید که دیگران با رفتارشان شما را فریب دهند و شما را تحت تاثیر رفتار خویش قرار دهند و به خود اجازه بی احترامی و دخالت دهند.

  حريم خود را حفظ كنيد

  بیشترین تلاشتان را بکنید تا حریم خود را حفظ کنیم و در انتخاب دوستان خود دقت نمایید دوستان را انتخاب کنید که به جای بی احترامی به شما در جمع یا به صورت خصوصی رفتار درست را بلد باشند.

  تيم مشاوره خورشيد | اينستاگرام : @KHORSHID_PSY

  دسته‌ بندی‌ ها :

  چگونه به دیگران اجازه بی احترامی ندهیم؟

  چگونه به دیگران اجازه بی احترامی ندهیم؟ شما نمی توانید رفتار و شخصیت دیگران را کنترل کنید اما تا حدی می توانید تعیین کننده برخورد آنها باشید و اجازه ندهید از شما سوء استفاده کنند  و به شما بي احترامي كنند . گام اول براي مقابله با بي‌احترامي در ابتدا […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان