چگونه پدر بهتري باشيم؟

 • ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

 • تعداد نظرات: 92

 • تعداد بازدید: 76

 • مدیر سایت

 • چگونه پدر بهتري باشيم؟

  در اين مقاله قصد ما اين است با مطرح كردن تكنيك ها و جزئيات كاربردي به شما كمك كنيم تا بتوانيد پدر بهتري براي فرزندانتان باشيد . باما همراه باشيد

  چه چیزی در حال اتفاق افتادن است؟

  يكي از راه هاي اينكه پدر بهتري  باشيد لازم است بدانيد كه کودکان به هر دوی والدین نیاز دارند. پدران متعهد می توانند به کودکان کمک کنند تا زندگی شادتر، سالم تر و موفق تری داشته باشند. پدرانی که زمانی را با کودکان خود می گذرانند، شانس اینکه کودکشان در مدرسه موفق تر عمل کنند، مشکلات رفتاری کمتری داشته باشند و عزت نفس و رفاه بیشتری را تجربه کنند، افزایش می دهند.

  چه کاری از دست شما بر می آید؟

  براي اينكه به پدري بهتر تبديل شويد بهتر است كه به مادر کودکان خود احترام بگذارید.

  زمانی که کودکان میبینند والدینشان به همدیگر احترام می گذارند، به احتمال زیاد آنها هم احساس می کنند که مورد احترام و پذیرش هستند.

  با کودکان خود وقت بگذرانید.

  اگر اغلب اوقات از نظر کودکانتان مشغول به نظر برسید، آنها احساس می کنند که نادیده گرفته شده اند و فرقی ندارد که شما چه چیزی بگویید. وقتی برای گذراندن با کودکانتان تنظیم کنید اين به شما كمك مي كند تا به پدري بهتر براي فرزندان خود تبديل شويد .

  به آنها حق شنیده شدن بدهید.

  با کودکان خود زمانی که خیلی کوچک هستند شروع به صحبت کنید و با آنها در مورد انواع موضوعات صحبت کنید. به ایده ها و مشکلات آنها گوش فرا دهید.

  نظم همراه با عشق

  همه کودکان به راهنمایی و نظم و ترتیب نیاز دارند،براي اينكه پدر بهتري باشيد ، نه به عنوان تنبیه بلکه برای مقرر کردن محدودیت های منطقی و کمک به کودکان برای یادگیری از پیامدهای طبیعی و منطقی. پدرانی که در آرامش، عدالت، و رفتاری بدون خشونت نظم اعمال می کنند، عشق و علاقه شان را به کودک خود نشان می دهند.

  یک الگو باشید

  پدران الگو هستند، خواه این را تشخیص بدهند یا نه. یک دختر با پدری که عاشقش است، با علم به اینکه مستحق این است که با احترام با او برخورد شود، بزرگ می شود. پدران با نشان دادن صداقت، انسانیت و مسئولیت پذیری به پسران خود یاد دهند که چه چیزی در زندگی مهم است.

  یک معلم باشید

  پدری که به کودکان در مورد درست و غلط یاد می دهند و آنها را تشویق به بهترین تلاششان می کنند، خواهد دید که چگونه کودکانش تصمیم های خوبی در آینده می گیرند. پدران متعهد از نمونه های روزمره برای آموزش دروس پایه ی زندگی استفاده می کنند اينگونه به پدر بهتري تبديل خواهيد شد .

  به عنوان خانواده در کنار یکدیگر غذا بخورید

  اشتراک گذاری یک وعده ی غذایی می تواند بخش مهمی از زندگی خانوادگی سالم باشد. این به کودکان شانس صحبت در مورد آنچه که می خواهند انجام دهند و همچنین زمان خوبی برای پدران است تا گوش دهند و نصیحت های لازمه را بدهند.

  برای کودک خود مطلب بخوانید

  شروع کنید به خواندن برای کودکان خود زمانی که خیلی کم سال هستند. ایجاد عشق به خواندن یکی از بهترین روش ها برای اطمینان یافتن از این موضوع است که آنها رشد فردی و کاری در تمام طول عمر خواهند داشت.

  از خودتان عطوفت نشان دهید

  کودکان به امنیت نیاز دارند که از دانستن این که آنها مورد خواسته، مورد پذیرش و مورد علاقه ی خانواده شان هستند، ایجاد می شود. نشان دادن مهر و محبت هر روز، بهترین راه برای این است که به آنها اجازه دهید بدانند که شما به آنها عشق می ورزید.

  بدانید که کار یک پدر هیچ وقت تمامی ندارد

  حتی بعد از این که کودکان بزرگ شده و خانه را ترک می کنند، هنوز خواهان پدرشان به خاطر ذکاوتشان و نصیحت گرفتن هستند. پدری کردن مادام العمر است،

   

  تيم مشاوره خورشيد | اينستاگرام :@khorshid_psy

  دسته‌ بندی‌ ها :

  چگونه پدر بهتري باشيم؟

  چگونه پدر بهتري باشيم؟ در اين مقاله قصد ما اين است با مطرح كردن تكنيك ها و جزئيات كاربردي به شما كمك كنيم تا بتوانيد پدر بهتري براي فرزندانتان باشيد . باما همراه باشيد چه چیزی در حال اتفاق افتادن است؟ يكي از راه هاي اينكه پدر بهتري  باشيد لازم […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان