پنج تله ذهني مانع موفقيت

 • ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

 • تعداد نظرات: 92

 • تعداد بازدید: 74

 • مدیر سایت

 • پنج تله ذهني مانع موفقيت

  در این‌جا ۵ تله ذهنی آمده است که انگیزه‌تان را خرد می‌کنند و مانع موفقیت‌تان می‌شوند:

  به اندازه‌ی کافی قوی نیستم

  اولين تله ذهني مانع موفقيت اين است كه شما گمان ميكنيد شاید به اندازه‌ی آدم موفق دیگری که می‌شناسید، قوی نباشید، ولی مجبور هم نیستید باشید . شما درون خود نیرویی دارید که منتظر رها شدن است.

  نیرو وقتی می‌آید که “چرایی” خودتان را به روشنی تشخیص داده‌باشید.
  دلیل این‌که چرا به دنبال یک رویا می‌روید. وقتی از شرایط‌تان چشم‌پوشی می‌کنید و روی هدف‌تان تمرکز می‌کنید، قوی‌تر می‌شوید.

  از ترس‌های‌تان نهراسید. آن‌ها برای گریزاندن شما نیستند. بلکه وجود دارند تا به شما بفهمانند چیزی هست که ارزشش را دارد.

  در گذشته شکست خوردم

  دومين تله ذهني مانع موفقيت اين است كه شكست هاي گذشته شمارا ميترسانند . اگر به گذشته‌ی خیلی از آدم‌هایی که آنها را قهرمان می‌دانیم‌، مثل استیو جابز، الن ماسک، بیل گیتس، و خیلی‌های دیگر نگاه کنید، داستان غلبه بر شکست را خواهید دید. هر کسی شکست را تجربه می‌کند، ولی همه مثل هم با آن کنار نمی‌آیند.

  اجازه ندهید شکست‌های قبلی شما را از موفقیت‌های آینده بازدارد . شما می‌توانید به شکست‌ غلبه کنید و غلبه خواهیدکرد، ولی تنها در صورتی که انتخاب شما این باشد.

  خیلی سخت است

  اگر زندگی مثل فیلم‌ها بود، آسان‌تر بود، ولی نیست. زندگی سخت و پیچیده‌است و اين موضوع سومين تله ذهني است كه مانع موفقيت شما ميشود .اوضاع همیشه همان‌طور که می‌خواهید پیش‌نمی‌رود، ایجاد تغییرات اساسی و دنبال کردن رویاها سخت است. مستلزم تحمل رنج، عزم راسخ، و غلبه بر باورهای خودمحدودکننده است.

  سخت‌کوشی به شما کمک  می‌کند رویای‌تان را باور کنید و آن را به واقعیت تبدیل کنید. وقتی رویای‌تان را به واقعیت تبدیل کردید آن را بستایید.

  آدم‌ها درک نخواهندکرد

  تغییر هراس‌انگیز است. اطرافیان‌تان را می‌هراساند چون همه‌ی ما می‌ترسیم از منطقه‌ی امن خود خارج شویم. ما شرطی شده‌ایم که بیش‌تر عمر خود را در یک مسیر معین بمانیم، بنابراین وقتی از آن منحرف می‌شویم، آدم‌های اطراف‌مان سعی می‌کنند ما را متقاعد کنند که مثل بقیه باشیم و اين چهارمين تله ذهني است كه مانع موفقيت ميشود

  شاید نیت‌شان خوب باشد، ولی آنها جای شما نیستند. این زندگی شما است، و شما باید برای خودتان زندگی کنید.

  هنوز وقت دارم

  زندگی کوتاه است. پنجمين تله ذهني كه مانع موفقيت شماست اين است كه گمان مي كنيد هنوز وقت داريد .همه‌ی ما ممکن است خاطره‌ای را به یاد بیاوریم و حس کنیم انگار همین دیروز بود، ولی درواقع سال‌ها پیش بوده‌است. زندگی با سرعت از کنار ما می‌گذرد. این تصور که وقت داریم مانند پوست خربزه است.

  هرآنچه داریم امروز است، و باید هرروز طوری زندگی کنیم که انگار روز آخر است.

  اگر می‌خواهید موفق باشید آن را تبدیل به هدف نکنید. فقط هرآنچه را عاشقش هستید و باور دارید انجام دهید، و سپس موفقیت به‌طور طبیعی خواهدآمد.

  دیوید فراست

  ۴ سال طول کشید، ولی ۷۷ کیلو را کم کردم، شغلی را که ۱۲ سال از آن متنفر بودم ترک کردم، با هزینه‌ی خودم ۲ کتاب منتشر کردم که بیش از ۱۰۰۰۰۰ نسخه فروخت. فروش کتاب‌ها به ما این امکان را داد که همه‌ی ۱۸۰۰۰۰ دلار بدهی را بپردازیم. از این بهتر، خانواده‌ی ما را از میلواکی در ویسکنسین، به مقصد رویایی‌مان، مایی در هاوایی رساند. اکنون ۱۵ ماه است که این جا هستیم.

  شانس هرگز به من رو نكرد

  من متفاوت نیستم. بلیت بخت آزمایی من نبرد یا شانس به من رو نکرد. رنج و سخت‌کوشی ۳ سال طول کشید، ولی رویاهایم را به واقعیت تبدیل کردم. من یک پیک نان‌رسان اهل ویسکنسین بودم که باورهای خودمحدودکننده را زیر پا گذاشتم. شما هم می‌توانید. اگر وارد میدان شوید، می‌توانید همان زندگی را داشته باشید که برای‌تان معنای زندگی موفق را دارد.

  آیا اجازه داده‌اید تله‌ها یا تله ذهنی شما را از موفقیت بازدارند؟

  تو فقط قدم اول رو بردار
  ما توي اين مسير كنارت هستيم
  باهامون تماس بگير 09137533407 – 03136257436
  ميتوني از طريق لينك روبرو هم درخواست مشاوره بدي . ما در سريع ترين زمان ممكن باهات تماس ميگيريم . https://www.khorshid-psychology.ir/%d8%af%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87/

  اينستاگراممون رو هم فالو كن تا از اخبار خورشيدي جا نموني:) khorshid_psy

  دسته‌ بندی‌ ها :

  پنج تله ذهني مانع موفقيت

  پنج تله ذهني مانع موفقيت در این‌جا ۵ تله ذهنی آمده است که انگیزه‌تان را خرد می‌کنند و مانع موفقیت‌تان می‌شوند: به اندازه‌ی کافی قوی نیستم اولين تله ذهني مانع موفقيت اين است كه شما گمان ميكنيد شاید به اندازه‌ی آدم موفق دیگری که می‌شناسید، قوی نباشید، ولی مجبور هم نیستید […]

  نقد و بررسی‌ها

  هنوز نقد و بررسی‌ای وجود ندارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  درباره ما

  مرکز مشاوره خورشید یکی از مهم ترین و بهترین مراکز مشاوره در اصفهان می باشد

  راه های ارتباطی

  آدرس مرکز

  اصفهان،سه راه حکیم نظامی،ابتدای خیابان ارتش به سمت فلکه ارتش،ساختمان خورشید

  شماره تلفن

  031-36257436

  شماره تلفن

  09137533407

  ادرس ایمیل

  info@khorshid-psychology.ir

  طراحی توسط : شرکت فناوری اطلاعات تابان مهر اصفهان